Ford GT nie je pre každého. O predaji rozhoduje aj to, koľko máte priateľov na Facebooku | www.fordszilcar.sk

Ford GT nie je pre každého. O predaji rozhoduje aj to, koľko máte priateľov na Facebooku

19.10.2020

 

Ak by ste si chceli kúpiť Ford GT, musíte podať žiadosť a splniť viacero kritérií. Ani tak však nemáte úplnú istotu, že vám výrobca pridelí kúpne právo. Každého záujemcu totiž schvaľujú osobne.

Ford GT si môžu kúpiť len tí, ktorí splnia aspoň tieto štyri podmienky:

1. Musíte na ňom reálne jazdiť

Aj keď každý Ford GT vyzerá ako výstavný kus, jednou zo základných podmienok spoločnosti Ford je, že ho nemôžete mať iba na okrasu. Každé vozidlo predsa najlepšie vyniká v prostredí, pre ktoré bolo vyrobené.

Keďže Ford GT nie je žiadnym bytovým doplnkom, výrobca od budúcich majiteľov vyžaduje, aby s vozidlom jazdili tak, ako s ktorýmkoľvek iným autom.

Splniť to však nie je úplne jednoduché. Jazdiť v automobile za 370-tisíc eur a 655 koňmi pod kapotou si predsa len vyžaduje väčšiu zodpovednosť a bohaté jazdné zručnosti.

Modrý super športiak Ford GT

Tie sú takisto výhodou, pretože v žiadosti o kúpu Fordu GT sa nachádza miesto, kde môžete preukázať svoje predchádzajúce pretekárske skúsenosti v motoristickom športe.

2. Nesmiete ho predať

Vzhľadom na to, aký je Ford GT vzácny, je táto podmienka celkom logická. Podnikaví záujemcovia by sa jeho následným predajom inému majiteľovi totiž pekne nabalili. Prémiové vozidlo by okrem toho mohlo dostať do rúk hocikomu. Teda vlastne len tomu, kto by bol zaň ochotný zaplatiť niekoľko stoviek tisíc eur.

Svoj športiak by ste podľa podmienok Fordu mali vlastniť minimálne dva roky. Ak sa rozhodnete inak, môžete dopadnúť ako známy profesionálny wrestler John Cena.

Ten svoj Ford GT predal predčasne a zinkasoval zaň vyše 400-tisíc eur. Hneď ako sa o tomto čine dozvedela automobilka Ford, zápasníka zažalovala, pretože porušil zmluvné podmienky a znehodnotil ich značku.

 

3. Značku Ford musíte vážne zbožňovať

Predpokladá sa, že záujem o Ford GT prejavia vyslovení autičkári. To je dobré, pretože ďalším kritériom je to, aby kupujúci mali silný vzťah k značke Ford. Ako to však dokázať?

Súčasťou prihlasovacieho formulára je kolónka, do ktorej sa zapisujú vozidlá Ford, ktoré máte vo vlastníctve. Čím viac ich vo vašej garáži parkuje, tým je väčšia šanca, že k nim pribudne aj Ford GT.

Táto podmienka sa dá obísť len v prípade, ak máte dostatok peňazí. Dôkazom toho je anonymný Američan, ktorý si kvôli super športiaku GT nakúpil vozidlá zo série Ford Performance.

Ide o automobily ako Ford Focus ST, Focus RS, Fiesta RS, terénny F-150 Raptor či legendárne Shelby GT350.

Vozidlá Ford Performance

Obchod, logicky, prebehol v úplnej anonymite. Fanúšik športových automobilov si kúpil ostatné autá len kvôli Fordu GT, takže ak by spoločnosť poznala jeho celé meno, tento športiak by mu určite nezverila.

Ak by ste teda naozaj uvažovali o kúpe športového vozidla Ford GT, do formulára stačí zadať tri najnovšie vozidlá od značky Ford alebo Lincoln, ktoré vlastníte. Okrem názvov si pripravte rok ich výroby a VIN číslo, podľa ktorého si vaše trvrdenie dokáže Ford overiť.

4. Ak ste aktívny na internete, máte vyhraté

Bez aktivity na sociálnych sieťach to veru nepôjde. O kúpe Fordu GT nerozhoduje iba hodnota peňazí na účte, ale aj počet Facebook fanúšikov, Instagram sledovateľov či YouTube odoberateľov.

Vo formulári sa totiž záujemcovia musia rozpísať o internetovom publiku, ktoré zasahujú svojimi príspevkami, videami alebo blogmi. Byť influencerom – osobou s veľkým dopadom na ľudí, je teda aj v tomto prípade obrovskou výhodou.

Toto kritérium však nemôžeme Fordu zazlievať. Existuje lojálnejší zákazník ako ten, ktorý si váš produkt pravidelne fotí a natáča do svojich Instagram príbehov?

Červený super športiak Ford GT

Napokon, skúsenosti s natáčaním videí vám môžu pomôcť aj v záverečnej časti formulára.

Tu totiž máte priestor značku Ford presvedčiť, prečo by ste sa práve vy mali stať jedným z 250 majiteľov super športiaku Ford GT. Urobiť tak môžete vo forme videa, fotky alebo textu.

Pokiaľ však namiesto športového vozidla zvažujete kúpu iného auta značky Ford, ktoré je cenovo dostupnejšie, no zároveň vybavené pokrokovými technológiami, pozrite si osobné vozidlá Ford z ponuky Ford Szilcar.