Nový Ford Focus

už od 14 990
Úvod
Interiér
Exteriér
Technológia a výbava
Modelový cenník

Známe vozidlo, ktoré je úplne nové

Nový Ford Focus 4. generácie prekvapí ako nových majiteľov, tak aj vodičov, ktorí na ňom jazdia už dávnejšie. Ešte pred nastúpením vás poteší bezkľúčovým odomykaním dverí. Vaše prekvapenia však narastie vo chvíli, keď sa do tohto nového modelu reálne posadíte. Pohodlné sedadlá a praktická stredová konzola sú veci, na ktoré si veľmi rýchlo zvyknete. Z pôžitku jazdy vás nevytrhnú ani nerovnosti na cestách, ktoré stabilný podvozok úplne odfiltruje a precízne odpruženie si poradí s ostrými zákrutami. Nový Ford Focus vás vyvedie z miery.

Priestranný interiér

Priestor premyslený do detailov

Pri návrhu tohto vozidla sa myslelo na každý milimeter. Dôkazom toho, že nový Ford Focus je nielen štýlový, ale aj praktický, je jeho priestranný interiér. Vďaka dômyselnému rozloženiu prvkov sa pozeráte na najpriestrannejší Ford Focus všetkých čias. Priestorom, ktorý pasažierom ponúka, dokonca vyčnieva aj medzi ostatnými vozidlami vo svojej triede.

Priestranný interiér

Na málo miesta sa nebude nikto sťažovať

Vzdušnejší priestor nového Ford Focus ponúka pohodlie pre každého. Od najmenších detí až po vysokých spolujazdcov, ktorí sa na nedostatok miesta nemôžu sťažovať vpredu ani vzadu. A to dokonca ani počas dlhých ciest. Aby toho nebolo málo, ešte viac batožinového priestoru získate vďaka konfugurovateľnej podlahe a sklápacím zadným sedadlám. Tie vpredu si dokonca môžete nastaviť až v 18 rôznych smeroch.

Priestranný interiér

Slnko vo vnútri a vietor vo vlasoch

Svoj nový Ford Focus si môžete vybrať aj vo verzii s panoramatickou strechou. Vďaka nej sa do interiéru dostáva prirodzené slnečné svetlo, ktoré zážitok z jazdy ešte viac znásobuje. Sklápacia strecha je navyše zárukou vždy čerstvého vzduchu. Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorým slnko nerobí dobre, k dispozíci máte clonu, ktorá vás pre ním ochráni, no zároveň vás neoberie o príjemný vietor vo vlasoch.

Inovatívny exteriér

Maličkosti, ktoré šetria spotrebu

Inovácie neobyšli ani exteriér, pri ktorom sa myslelo aj na mriežku chladiča. Drobnosť, ktorá však pomáha výrazne šetriť spotrebu paliva. Nový Ford Focus je vybavený aktívnou maskou chladiča, ktorá sa po zrýchlení vozidla automaticky uzavrie. To vedie k zlepšeniu aerodynamiky vozidla, čo sa prejaví napríklad aj v nižšej spotrebe paliva.

Inovatívny exteriér

Praktické ochranné prvky

K tomu, aby nový Ford Focus vyzeral ako nový čo najdlhšie, vám pomôžu lišty na okrajoch dverí. Ak po zaparkovaní vozidla otvoríte ktorékoľvek dvere, automaticky sa z nich vysunie ochranná lišta, ktorá zabráni škrabancom na laku. Jedna z mnohých praktických maličkostí, ktoré v novom Ford Focus nájdete, tak ochráni okrem vášho auta aj to susedné.

Inovatívny exteriér

Prispôsobuje sa okolnostiam

Exteriér nového Ford Focus je vybavený prvkami, ktoré sa okrem vašej bezpečnosti starajú aj o tú svoju. Ide o spätné zrkadlá, ktoré sa po zaparkovaní vozidla automaticky sklopia. Vďaka tejto technológii sú okamžité chránené aj ukazovatele smeru. Rovnako adaptívne fungujú aj stierače na čelnom skle. Ich rýchlosť sa prispôsobuje hustote dažďových kvapiek dopadajúcich na čelné sklo.

Technológie a výbava

Airbagy zo všetkých strán

Súčasťou bezpečnostnej výbavy nového Ford Focus sú airbagy umiestnené po stranách vozidla. Ich úlohou je čo najviac oddialiť člena posádky od miesta nárazu, ktoré môže byť v prípade autonehody kdekoľvek. Zatiaľ čo postranné airbagy chránia hrudník, veľké stropné airbagy zabezpečujú ochranu hlavy.

Nabíjanie smartfónu počas jazdy

Inováciami prešla aj stredová konzola, ktorá bola navrhnutá s dôrazom na maximálne pohodlie a praktickosť. Okrem užitočnej schránky, lakťovej opierky a držiaka na pohár tu nájdete aj úložný priestor pre smartfón, ktorý zároveň funguje aj ako bezdrôtová nabíjačka. Vďaka nej vás už na cestách vybitá batéria nikdy neprekvapí.

Hospodárnejšia spotreba motorov

Nové benzínové motory EcoBoost s 1- a 1,5-litrovým objemom neboli prispôsobené iba prekvapivo vyššiemu výkonu, ale aj väčšej hospodárnosti. O tú sa starajú adaptívne valce, ktorá sa v prípade potreby dokážu sami vypnúť. Napríklad počas jazdy na dialnici, keď nový Ford Focus nepotrebuje veľký krútiaci moment, jeden z valcov sa  deaktivuje. Vo chvíli, keď bude potrebný väčší krútiaci moment, sa valec vráti ihneď do prevádzky.

Modelový cenník
Trend
Edition
Titanium
ST line

Nový Ford Focus Trend už od 14.990 EUR

Súčasťou výbavy Trend sú 16-palcové oceľové disky a asistenčné služby pre rozjazd do kopca a udržanie vozidla v správnom jazdnom pruhu. O väčšiu bezpečnosť sa stará systém Pre-Collision Assist a 6 airbagov, pohodlie posilňuje nastaviteľný 3-ramenný volant a sedadlá v prevedení Comfort.

Nový Ford Focus Edition už od 16.790 EUR

K vyššej výbave Edition vám pribalíme ešte pohodlnejšie športové predné sedadlá a 6,5-palcový dotykový displej, ktorý je centrom multimediálneho systému SYNC3 s funkciou hlasového ovládania. Vylepšený je aj exteriér, ktorému dominujú 16-palcové disky z ľahkej zliatiny. Určite však oceníte aj predné svetlomety do hmly.

Nový Ford Focus Titanium už od 19.290 EUR

Ak máte radi pokrokové technológie, nový Ford Focus vo výbave Titanium je presne pre vás. Bez použitia kľúča ho zvládnete naštartovať, ale aj odomknúť. Vo vnútri vás potom čaká ambientné podsvietenie interiéru pre lepšiu atmosféru a 8-palcový dotykový farebný displej pre zábavu. Mysleli sme aj na praktickosť, dôkazom čoho je dažďový senzor čo elektrické sklápanie spätných zrkadiel.

Nový Ford Focus ST Line už od 21.190 EUR

Súčasťou výbavy ST Line je športový volant a odpruženie, s ktorým môže nový Ford Focus konkurovať aj  pretekárskym vozidlám. Pre zlepšenie zážitku z jazdy vám pribalíme hliníkové športové pedále. Exteriéru dominujú 17-palcové zliatinové disky, športový nárazník s difuzorom a dvojitý chromový výfuk.

Pre viac informácii nás neváhajte kontaktovať

ing-rusznak-daniel
Ing. Rusznák Daniel 0902 124 833
Súhlasím so spracovaním osobných údajov