Bezpečnosť a záruka | www.fordszilcar.sk

Bezpečnosť a záruka

Záruka 5 rokov na všetky vozidlá Ford

Po zakúpení každého nového vozidla od Ford Szilcar získavate okrem klasickej dvojročnej záruky predĺžené Ford Protect krytie. S ním sa záruka nových automobilov Ford predlžuje až na 5 rokov, prípadne do najazdenia 120 000 kilometrov u osobných automobilov alebo 200 000 kilometrov, ktoré sú hranicou záruky pre úžitkové vozidlá.

Mám záujem

Automatické rozpoznávanie chodcov

Systém určený na rozpoznávania chodcov ako prekážku pred vozidlom dokáže zabrániť dopravnej nehode až do rýchlosti 80 km/h. V prípade, že technológia Pedestrian Detectio identifikuje osobu na ceste a situáciu vyhodnotí ako rizikovú, vodiča na to upozorní zvukovým a vizuálnym signálom. Pokiaľ nereaguje, systém automaticky skráti vzdialenosť medzi brzdovými doštičkami a kotúčmi, čím skráti čas brzdenia. Ak vodič nereaguje ani potom, nasleduje automatické brzdenie vozidla.

Systém proti náhodnému opusteniu jazdného pruhu

Na pokus o opustenie jazdného pruhu bez svetelnej signalizácie budete upozornený vibráciami volantu. V prípade, že na toto upozornenie nezareagujete v určitom časovom intervale, technológia vás automaticky navedie späť do pôvodného jazdného pruhu. Bezpečnostný systém zároveň reaguje aj na iné neočakávané zmeny smeru jazdy, ktoré sú typické napríklad pre šmyk.

Vylepšené ovládanie hlasom a gestami

Vďaka technológii Ford SYNC 3 môžete pomocou hlasových príkazov a 8” multifunkčnej obrazovky ovládať audio prehrávač, smartfón či navigáciu. Okrem dotykového displeja systém obsahuje aj veľké tlačidlá, ktoré zlepšujú intuitívne a ľahko prístupné ovládanie aj počas šoférovania. Systém je prispôsobený tak, aby nerušil vašu koncentráciu a udržiaval ruky na volante. Ford SYNC 3 je možné prepojiť s mobilnými zariadeniami cez AppLink, Apple CarPlay alebo Android Auto.

Zdieľané vozidlo máte stále pod kontrolou

V prípade, že svoj automobil zdieľate s rodinnými príslušníkmi alebo priateľmi, so systémom My Key môžete byť úplne pokojný. Vďaka nemu dokážete regulovať maximálnu rýchlosť, hlasitosť audio systému či výstražné upozornenia pri nezapnutých pásoch a mať istotu, že v bezpečí nebude len vaše auto, ale aj osoby v ňom. Všetky nastavenia sú ľahko konfigurovateľné po vložení kľúča do zapaľovania. Potom už stačí iba postupovať podľa pokynov na obrazovke.


Pre viac informácii nás neváhajte kontaktovať