Ford Edge

už od 45 990
Úvod
Interiér
Exteriér
Technológia a výbava
Modelový cenník

Spoločník na každú príležitosť

Vďaka svojmu mohutnému vzhľadu výrazne vytŕča z radu. To, že je iný, dokazuje aj univerzálnosť, ktorá z neho robí ideálneho spoločníka na každú príležitosť. Sprevádzať vás bude rušným mestom, ale aj pokojnou prírodou. Napriek tomu, že spolu strávite značnú časť života a na jeho vlastnosti si veľmi rýchlo zvyknete, do vašich rozhodnutí nebude zasahovať o nič viac, než mu vy sami dovolíte. Práve naopak, jeho inteligentné schopnosti sú ochotné splniť akékoľvek vaše prianie. Stačí ho iba vysloviť.

Vzdušný interiér s luxusným výhľadom

Veľkokapacitný priestor pre ľudí aj batožinu

Vzdušný interiér vozidla poskytuje pohodlie a dostatok priestoru pre všetky päť sedadlá. Veľkokapacitné dimenzovanie dvojradových sedadiel robí z Fordu Edge ideálne rodinné vozidlo, do ktorého sa okrem všetkých členov zmestia aj zvierací príslušníci. Veľké množstvo priehradiek a objemný kufor oceníte najmä počas výletov, cestou z nákupov či práce.

Vzdušný interiér s luxusným výhľadom

Prispôsobte osvetlenie aktuálnej nálade

Ambientné osvetlenie pôsobí na celkový dojem z jazdy, ale dokáže ovplyvňovať či vyjadrovať aj vašu aktuálnu náladu a pocity. LED diódy sú v interiéri rozmiestnené do viacerých zón – tak, aby vás zbytočne nerušili, no zároveň poskytovali vždy dostatočnú intenzitu. S funkciou MyColour si môžete nakombinovať a uložiť až 5 vlastných farebných variácií osvetlenia.

Vzdušný interiér s luxusným výhľadom

Panoramatický výhľad a prirodzené svetlo

Panoramatická strecha vypĺňa interiér vozidla počas dňa prirodzeným svetlom, ktoré oživuje kabínu a opticky ju robí ešte väčšou. Škodlivé UV lúče minimalizuje špeciálne reflexné sklo, ktoré zároveň chráni pred nadmernou teplotou a prehriatím interiéru. Ak by vám táto ochrana nestačila, ďalšia krycia vrstva sa cez strop natiahne po stlačení jediného tlačidla.

Exteriér, ktorý šetrí spotrebu

Drážky, ktoré zlepšujú aerodynamiku

S novým Fordom Edge prichádza aj nová aerodynamická kapota. Otvory v prednej časti nárazníka znižujú odpor vzduchu, zlepšujú dynamiku vozidla a jeho jazdné vlastnosti. Toto vylepšenie exteriéru sa prejavilo aj v spotrebe paliva. Práve preto je Ford Edge stelesnením dokonalého dizajnu, ktorý v sebe spája pôvabný zovňajšok a funkčné vlastnosti.

Exteriér, ktorý šetrí spotrebu

Aktívna mriežka znižuje spotrebu

O lepšiu aerodynamiku a nižší odpor vzduchu sa okrem drážok stará aj aktívna mriežka chladiča. Tá je počas pomalej jazdy otvorená, no pri vyššej rýchlosti sa automaticky uzavrie. Maličkosť, ktorá však výrazným spôsobom zlepšuje dynamiku vozidla a zabezpečuje nižšiu spotrebu paliva.

Exteriér, ktorý šetrí spotrebu

Vždy ideálne osvetlenie vozovky

Systém si pozorne všíma okolité vozidlá a intenzitu pouličného svetla. Na základe toho vyberá vhodný spôsob osvetlenia, ktorý zaisťuje vždy ideálnu viditeľnosť. Inteligentné svetlomety okrem intenzity regulujú aj tvar osvetľovanej plochy. Túto vlastnosť nového Fordu Edge tak určite ocenia aj protiidúci vodiči, ktorých nebudú vaše diaľkové LED svetlá oslepovať.

Technológia a výbava

Riadenie prispôsobené štýlu jazdy

Systém adaptívneho riadenia nepretržite monitoruje jazdné podmienky, ktoré analyzuje a podľa toho upravuje prevod riadenia. Vďaka tomu je vozidlo pri nízkej rýchlosti a parkovaní flexibilnejšie a ľahšie ovládateľné. Pri vyššej rýchlosti sa systém riadenia prispôsobí tomu, aby bolo riadenie nového Fordu Edge pre vodiča komfortnejšie a istejšie.

Pohon kolies podľa aktuálneho počasia

Pohon nového Fordu Edge rozdeľuje hnaciu silu predných a zadných kolies na základe stavu vozovky. Inteligentný systém zaznamenáva pohyb auta a analyzuje, či jazdí po suchej, mokrej alebo zamrznuej ceste. Podľa výsledkov dokáže prispôsobiť hnaciu silu kolies, aby zabezpečil maximálnu bezpečnosť a oveľa ľahšiu ovládateľnosť vozidla.

Ovládanie hlasom a gestami

S technológiou Ford SYNC 3 dokážete pomocou hlasových príkazov ovládať audio prehrávač, smartfón či navigáciu. Systém SYNC 3 môžete dokonca prepojiť so svojím telefónom a rozšíriť možnosti vozidla o ďalšie šikovné funkcie. To všetko bez použitia rúk a straty koncentrácie, pretože Ford Edge je prispôsobený tomu, aby vás jeho ovládanie tešilo.

Modelový cenník
Titanium
Sport
Vignale

Nový Ford Edge Titanium od 45 990 EUR

Inteligenciou nabitý model, ktorý dokáže rozpoznávať dopravné značky, prisvetľovať do zákrut, monitorovať bdelosť vodiča a aktívne redukovať hlučnosť. Súčasťou jeho výbavy sú elektricky ovládané okná a bezkľúčové štartovanie. To všetko sa nesie na 19” zliatinových diskoch.

Nový Ford Edge Sport od 47 990 EUR

Nový Ford Edge Sport sa vyznačuje vysoko kvalitnými materiálmi a každému detailu je venovaná maximálna pozornosť. Vo výbave Trend vás navyše prekvapí bohatou štandardnou výbavou.

Nový Ford Edge Vignale od 56 990 EUR

Nový Ford Edge Vignale sa vyznačuje vysoko kvalitnými materiálmi a každému detailu je venovaná maximálna pozornosť. Vo výbave Trend vás navyše prekvapí bohatou štandardnou výbavou.

Pre viac informácii nás neváhajte kontaktovať

ing-rusznak-daniel
Ing. Rusznák Daniel 0902 124 833
Súhlasím so spracovaním osobných údajov